Μεταπηδήστε στο περιεχόμενο

Μέλη Π.Υ.Σ.Π.Ε

Τακτικά Μέλη

1Σούλιος Ιωάννης του Κωνσταντίνου, εκπαιδευτικός κλ. ΠΕ70 του Δημοτικού Σχολείου Χαρίσιος Μεγδάνης Κοζάνης – Διευθυντής Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Γρεβενών, ως Πρόεδρος.
2Ευαγγελόπουλος Δημήτριος του Χρήστου, εκπαιδευτικός κλ. ΠΕ70 του 6ου Δημοτικού Σχολείου Γρεβενών – Διευθυντής του 4ου Δημοτικού Σχολείου Γρεβενών, ως Αντιπρόεδρος.
3Γούση Κυριακή του Κωνσταντίνου, εκπαιδευτικός κλ. ΠΕ60 του 2ου Νηπιαγωγείου Γρεβενών – Διευθύντρια του 2ου Νηπιαγωγείου Γρεβενών.
4Τζιώλας Ιωάννης του Σωκράτη, εκπαιδευτικός κλ. ΠΕ70 του 2ου Δημοτικού Σχολείου Δεσκάτης – Διευθυντής του Δημοτικού Σχολείου Καρπερού της Διεύθυνσης
Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Γρεβενών – Αιρετός εκπρόσωπος των εκπαιδευτικών.
5Μπούσιος Νικόλαος του Χρυσοστόμου, εκπαιδευτικός κλ. ΠΕ70 του 7ου Δημοτικού Σχολείου Γρεβενών – Διευθυντής του 2ου Δημοτικού Σχολείου Γρεβενών – Αιρετός εκπρόσωπος των εκπαιδευτικών.

Αναπληρωματικά Μέλη (αντίστοιχα)

1Γκουγκούδη Μαρία του Σταύρου, εκπαιδευτικός κλ. ΠΕ70 του 4ου Δημοτικού Σχολείου Γρεβενών – Διευθύντρια του 5ου Δημοτικού Σχολείου Γρεβενών.
2Ζιώγα Έλλη του Θεοδώρου, εκπαιδευτικός κλ. ΠΕ70 του 2ου Δημοτικού Σχολείου Γρεβενών – Διευθύντρια του 6ου Δημοτικού Σχολείου Γρεβενών.
3Δήμου Παναγιώτα του Αριστείδη, εκπαιδευτικός κλ. ΠΕ60 του 1ου Νηπιαγωγείου Γρεβενών, Προϊσταμένη του 1ου Νηπιαγωγείου Γρεβενών.
4Ψευτογκάς Δημήτριος του Γεωργίου, εκπαιδευτικός κλ. ΠΕ70 του 2ου Δημοτικού Σχολείου Γρεβενών – Διευθυντής του Δημοτικού Σχολείου Κιβωτού της Διεύθυνσης Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Γρεβενών – Αιρετός εκπρόσωπος των εκπαιδευτικών.
5Χαντές Χρήστος του Ηλία, εκπαιδευτικός κλ. ΠΕ11 του Δημοτικού Σχολείου Κιβωτού της Διεύθυνσης Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Γρεβενών – Αιρετός εκπρόσωπος των εκπαιδευτικών.

Στην περίπτωση που το ως άνω Συμβούλιο εξετάζει θέματα υπηρεσιακής κατάστασης α) των εκπαιδευτικών που υπηρετούν στη Δημόσια Εκπαίδευση με σχέση εργασίας Ιδιωτικού δικαίου αορίστου χρόνου, εκτός των προσωρινών αναπληρωτών και β) των εκπαιδευτικών που υπηρετούν στις σχολικές μονάδες της ιδιωτικής Δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης αντί των προαναφερομένων αιρετών εκπροσώπων (4) και (5) των δημοσίων εκπαιδευτικών, μετέχουν οι εξής εκπρόσωποι από την Ομοσπονδία Ιδιωτικών εκπαιδευτικών Λειτουργών Ελλάδας (ΟΙΕΛΕ):

Τακτικά Μέλη

1Σελέκος Δημήτριος, εκπαιδευτικός κλάδου ΠΕ02 που υπηρετεί στα εκπαιδευτήρια «Βασιλειάδη».
2Αηδονίδης Μιλτιάδης, εκπαιδευτικός κλάδου ΠΕ70, που υπηρετεί στα «Πρότυπα Εκπαιδευτήρια»

Αναπληρωματικά μέλη (αντίστοιχα)

1Γκέντζος Αναστάσιος, εκπαιδευτικός κλάδου ΠΕ02, που υπηρετεί στο Λύκειο «Ανατόλια».
2Παλατζιάν Ελίνα, εκπαιδευτικός κλάδου ΠΕ02, που υπηρετεί στο «Κολέγιο Ανατόλια».

Γραμματέα του Συμβουλίου ορίζουμε τον κ. Ζήση Κωτίτσα, διοικητικό υπάλληλο κλ. ΔΕ Διοικητικού της Διεύθυνσης Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Γρεβενών, με αναπληρωτή του τον κ. Χρήστο Πλήκα, διοικητικό υπάλληλο κλ. ΠΕ Διοικητικού-Οικονομικού-Προϊστάμενο του Τμήματος Γ΄ Προσωπικού της ίδιας υπηρεσίας.

Η θητεία όλων των τακτικών και αναπληρωματικών μελών και των γραμματέων του Συμβουλίου λήγει την 31η Δεκεμβρίου 2024.